دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فن آوری های دیجیتال عمدتا به صورت اینترنتی و شامل تلفن همراه، صفحات نمایش و هر رسانه دیجیتال دیگر است. در واقع دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده از روش های بازایابی در کسب کارهای سنتی است.

همانطور که سیستم عامل های دیجیتال به طور فزاینده ای در برنامه های بازاریابی و زندگی روزمره گنجانده شده است و مردم از دستگاه های دیجیتال به جای بازدید از فروشگاه های فیزیکی استفاده میکنند، از این رو کمپین های دیجیتال مارکتینگ روز به روز موثرتر واقع میشوند. در واقع مردم نسبت به دوازده سال گذشته دو برابر وقت خود را در اینترنت صرف میکنند و این بدین معنیست که شیوه خرید مردم تغییر کرده است و بازاریابی های سنتی مانند قبل موثر نیست.

دیجیتال مارکتینگ

مزیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ

استفاده از دیجیتال مارکتینگ در عصر دیجیتال، نه تنها موجب عرضه خدمات و محصولات برندها میشود بلکه پشتیبانی شبانه روزی از مشتریان را به صورت آنلاین فراهم میکند که همین امر باعث ایجاد حس ارزش و امنیت در مشتریان میشود. با استفاده از اینترنت یک کسب و کار خوب میتواند زمینه ایجاد مزایای رقابتی را از طریق ابزارهای  مختلف رسانه های اجتماعی و فضای مجازی ( سایت ها، تلگرام، اینستاگرام و …) ایجاد کند. برای رسیدن به حداکثر پتانسیل دیجیتال مارکتینگ، شرکت ها این نوع رسانه های اجتماعی را به عنوان ابزار اصلی خود برای ایجاد یک کانال اطلاعاتی استفاده میکنند. از این طریق میتوان یک سیستم ایجاد کرد که صاحبان کسب و کار بتوانند الگوهای رفتاری مشتریان و بازخورد آنها را به طور دقیق ببیند. به این ترتیب ایجاد یک صفحه رسانه اجتماعی، کیفیت ارتباط بین مصرف کنندگان جدید و مصرف کنندگان فعلی را افزایش میدهد و همچنین تقویت نام تجاری را بهبود بخشد.

بر خلاف بسیاری از بازاریابی های سنتی، دیجیتال مارکتینگ به بازاریان اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان حال ببینند.  اگر در روزنامه ای تبلیغ کرده باشید،حتما می دانید برآورد تعداد افرادی که به آن صفحه رفته اند و به آگهی شما توجه کرده اند چقدر سخت است. هیچ راه مطمئنی برای دانستن اینکه آیا این تبلیغات برای فروش در همه موارد بوده وجود ندارد. از طرف دیگر دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم میکند که از هر جنبه ای تاثیرات بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

دیجیتال مارکتینگ

یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی همراه با ابزار و تکنولوژی های مناسب، شما را قادر می سازد تا تمام فروش خود را با کسب و کار  دلخواه خود ردیابی کنید و به شما اجازه می دهد تا روند افرادی که محصول شما را تحقیق و خریداری می کنند شناسایی کنید و به شما در تصمیم گیری های آگاهانه تر درباره اینکه چه بخش هایی از استراتژی بازاریابی شما مورد توجه قرار می گیرند و چه بخش هایی از فروش شما نیاز به بازبینی دارند کمک میکند.

در اینجا به برخی از انواع دیجیتال مارکتینگ اشاره میکنیم:

انواع دیجیتال مارکتینگ

  1. بازاریابی رسانه های اجتماعی  social media marketing

بازاریابی رسانه های اجتماعی “استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و وب سایت ها برای ارتقاء یک محصول یا خدمات است.”

این بدان معنی است که اشتراک اطلاعات و تعامل با طرفداران، شرکا یا رقبا در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی با هدف ارتقاء محصولات خود، بخشی از بازاریابی دیجیتال است. در واقع، هدف از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده از مکالمات در رسانه های اجتماعی به منظور افزایش آگاهی برای نام تجاری یا محصول است.

  1. بازاریابی محتوا  content marketing

بازاریابی محتوا هنر استفاده از داستان سرایی و اطلاعات ارزشمندی است تا آگاهی از برند را با هدف جذب مخاطبان مورد نظر خود برای اقدام سودآور افزایش دهد. هدف از بازاریابی محتوا ایجاد رابطه با مشتریان بالقوه و تبدیل شدن آنها به یک شریک است نه یک تبلیغ کننده.

  1. بازاریابی موتورهای جستجو search engine optimization

بازاریابی موتورهای جستجو در واقع همان سئو، فرایند بهینه سازی محتوا یا وب سایت ها است تا در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل نشان داده شوند. موتورهای جستجو تصمیم می گیرند کدام وب سایت ها برای یک عبارت جستجو بر اساس کلمات کلیدی ذکر شده در وب سایت و لینک هایی که به این وب سایت مراجعه می کنند، مناسب هستند.

  1. بازاریابی ایمیل email marketing

بازاریابی ایمیل یکی از بهترین روش های بازاریابی تبدیل است. با ارسال به روزرسانی های منظم به مشترکین ایمیل، میتوان یک رابطه برقرار کرد و آن را پرورش داد. در نهایت، به اینصورت شما قادر خواهید بود درصد مخاطبین خود را به مشتریان تبدیل کنید.

دیجیتال مارکتینگ

دستیابی به اهداف مشتریان و ایجاد یک نام تجاری بخش مهمی از موفقیت در کسب و کار است و بدون استفاده از استراتژی های بازاریابی احتمال شکست بسیار زیاد است، دیجیتال مارکتینگ یک نمونه از استراتژی های بسیار کاربردی و کارساز است که کمک میکند یک شرکت خدماتش در دنیای مجازی به معرض دید مشتریان درآید.

ما شریک قابل اعتماد شما برای یک بازایابی آنلاین، موفق و کارآمد هستیم. کانون تبلیغاتی نماد به عنوان یک سازمان بازاریابی همیشه مشاوره ی هدفمند، راه حل های سفارشی و خدمات موثر برای پروژه های شما ارائه میدهد.