استند فلزی

استند فلزی را  می توان یکی از محبوب ترین استندهای موجود در بازار دانست. این استندها معمولا به عنوان استند فروشگاهی در مغازه ها و فروشگاه ها دیده می شود. کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد این استندها، باعث شده است که محبوبیت بالایی داشته باشند. در سال های اخیر استفاده از استندها به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. و کمتر مغازه ای وجود دارد که از مزایای بسیار زیاد استندهای فلزی بی بهره مانده باشد.

 

استند فلزی چیست؟

همانطور که از اسم آن معلوم است استند فلزی به استندی گفته می شود که از فلز ساخته شده باشد. اما از فلزات و مواد مختلفی برای ساخت این استندها استفاده می شود. رایج ترین فلزات آهن، لوله های استیل و پروفیل های آلومینیومی هستند. که هر کدام با توجه به کاربرد و محلی که استند در آن به کار گرفته می شود مزایا و کعایب خود را دارند  و اینگونه نیست که چون آلومینیوم سبک است همه استندهای فلزی را از آلومینیوم بسازیم. بلکه کاربرد خصیصه مهمی است که می تواند روی جنس استند تاثیر بگذارد.

 

مزایای استفاده از استند فلزی

مزیت های استتفاده از این نوع استندها بسیار زیاد است و هر کس هم با توجه به نیازهای خود، می تواند این لیست را تکمیل کند.

 

1- استحکام و دوام بالا

بر هیچ کسی پوشیده نیست که استندهای فلزی دارای استحکام و دوام زیادی دارد و در برابر نیروهای خارجی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. در نتیجه امکان خراب شدن آن کمتر از سایر استندها می باشد. علاوه بر آن می توانید اجناس سنگین را روی این استندها قرار دهید و از مقاومت بالای آن ها نهایت فایده را ببرید.

 

2- فرم پذیری راحت

فلز اگر چه دارای مقاومت و استحکام بسار زیادی است اما امکان این را دارد که استند خود را مطابق میل خودتان طراحی کنید. هر شکلی را که بخواهید، می توانید از طریق فلز ایجاد کنید. در نتیجه از نظر این که چه سازه ای را ایجاد می کنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت.

 

3- اندازه های مختلف

مقاومت فلز باعث می شود بتوانیم به راحتی این نوع استند را در سایزهای مختلفی ایجاد کنیم. از استندهای کوچک رومیزی گرفته تا استندهای نمایشگاهی و فروشگاهی همه را می توان به کمک فلزات مختلف تولید کرد. اما رایج ترین آن ها استندهای ایستاده در مغازه ها و سوپرمارکت ها می باشد که به دلیل سایز و مقاومت مناسب به محبوبیت بسیار زیادی رسیده است.