قفسه بندی فروشگاه یکی از مهم ترین قسمت دکوراسیون فروشگاه است زیرا قفسه ها محلی برای نمایش محصولات شما به منظور افزایش تعداد مشتری های شما می باشند. قفسه فروشگاه ها باید بادوام، سازگار و همچنین مقرون به صرفه باشد بنابراین قفسه بندی باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد و برای محصولی که نمایش می دهید مناسب باشد. بنا بر تنوع محصولات از استندهای مختلفی هم برای آن ها استفاده می کنیم که در ادامه به بررسی بعضی از این استندهای فروشگاهی می پردازیم.

 

استندهای فروشگاهی دیواری

قفسه بندی دیواری، سنتی ترین روش و گزینه برای نمایش محصول به خصوص کتاب است. با استفاده از این نوع قفسه بندی شما نیازی به آویز کردن یک قفسه تنها روی دیوار ندارید بلکه می توان از چندین قفسه استفاده کرد و این موضوع باعث می شود که فضای بزرگی برای قرار دادن اشیا در اختیار داشته باشید. این قفسه ها فقط جلوه ای زیبا و دلپذیر را به وجود نمی آورند بلکه از مقاومت و دوام بالایی نیز برخوردار هستند.

انواع استندهای فروشگاهی دیواری از جنس های مختلفی از جمله چوب، شیشه، فلز و … ساخته می شوند.

 

استندهای فروشگاهی دو طرفه

این استندها برای استفاده در راهروها و مکان هایی مناسب است که افراد از دو طرف امکان بازدید از محصول را دارند. طول و عرض این قفسه ها به میزان فضایی که در اختیار داریم بستگی دارد. استندهای دو طرفه نیز در سایزها و جنس های مختلف قابل ساختن هستند. این استندها بیشتر برای برای فروشگاه های بزرگ کاربرد دارند اما در فروشگاه ها کوچک هم می توان از آن ها بهره برد.

 

استندهای پگ بوردی

این استندها شامل یک صفحه پایه هستند که در آن ها تعدادی سوراخ برای قرار دادن قفسه ها وجود دارد. این قفسه ها بسیار متنوع هستند زیرا با توجه به محصولی که نیاز به نمایش دارد، طول های مختلفی را می توان به وجود آورد. یکی دیگر از مزایای استندهای پگ بوردی این است که هر چند وقت یک بار می توان دیزاین آن را متحول کرد.

 

استندهای آزاد

یکی از محبوب ترین نوعِ استندها برای نمایش محصولات مختلف در فروشگاه ها می باشد. این قفسه ها از مواد مختلفی مانند فولاد ضد زنگ یا چوب ساخته می شوند. این استندها بسیار مقاوم بوده و در برخی مواقع برای آسان تر کردن جابجایی چرخ دارند.

 

استند مجله و کاتالوگ

استندهای مجله و کاتالوگ بیشتر در کتاب فروشی ها یافت می شوند. این استندها معمولا عرض کم و ارتفاع زیادی دارند تا جا مناسبی برای قرار گرفتن مجلات ایجاد کنند. نحوه قرار گیری مجلات داخل آن ها به گونه ای است که تمام جلد مجله در معرض دید عموم قرار دارد. استندهای فروشگاهی از این نظر مهم هستند که می توانند خریدی راحت و آسان را برای مشتریان ما به همراه داشته باشند.

 

برای مشاهده نمونه کارهای جدید استندهای فروشگاهی نماد آفرین اینجا کلیک کنید:

استند فروشگاهی